Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Drobné rady

Malá, ale důležitá poznámka pro kojící maminky:  

Před tím, než začnete miminko kojit, tedy než mu vsunete prsní bradavku do úst, je třeba vyvolat u dítěte hledací reflex. Kojence si uložíte do polohy ke kojení, která vám nejlépe vyhovuje, z bradavky odkápněte trochu mléka do pusinky dítěte a bradavkou mu lehce třete horní ret z jeho spodní  (ústní) strany. Dítě reflexivně otevře pusinku a začne hledat bradavku. Teprve v ten moment mu bradavku vsuňte do úst. V důsledku dalšího vrozeného reflexu začne dítě sát.

Pokud byste zasunula bradavku do úst dítěte bez této  krátké přípravy, může miminko vnímat bradavku jako cizorodý předmět a nezačne sát, dokonce se může zasunutí bradavky do úst bránit.

Nezapomeňte také na skutečnost, že novorozenec nedýchá ústy, ale nosem. Proto je třeba, aby mu prs nazakrýval vstup do nosu (nosní dírky). I to by mohla být příčina toho, že by dítě prs odmítalo.


Drobné rady k výživě kojenců, kteří nemohou být kojeni, nebo kteří jsou dokrmováni sušeným mlékem (tzv. formulemi):

Častější ublinkávání: Nutrilon AR

Kojenci se zácpou: Nutrilon Omneo Comfort

Kojenci s kolikami: Nutrilon Colics


Problémy, se kterými se mohou rodiče u dítěte během zdraví i nemoci setkat, jsem shrnul do své knížky "Maminko, není mi dobře", kterou vydalo nakladatelství Vašut v roce 2019. Knížka i její aktualizované dotisky jsou dostupné v běžné knižní distribuci. Zabýval jsem se v ní jak postupy lékařskými, tak i radami, jak v pediatrii využívat léky přírodní.

         


...