Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Ordinační doba

Ordinační hodiny jsou během léta shodné s ordinačními hodinami v běžném roce.

Již v pátek 22.7. nás zastoupí dr. Svobodová (zdravotní důvody).

Ordinace bude zavřena z důvodu dovolené od pondělí 25. července do pátku 29. července. V té době nás bude recipročně zastupovat paní dr. Eva Svobodová ve své ordinaci na PK I. na Ulrichově náměstí. Ordinuje podle svých ordinačních hodin - především dopoledne.

Prosím, pamatujte na potvrzování přihlášek na tábory, či jiné hromadné akce. Týká se to i sportovních prohlídek. Ty může potvrdit jen ten pediatr, u kterého jsou v dokumentaci záznamy o očkování a případných nemocech. Zastupující lékař je nesmí potvrzovat. Dodržujeme toto pravidlo společně s paní dr. Svobodovou.

Děkuji Vám za pochopení, Ladislav Hanousek


K návštěvě ordinace není nutné předběžné objednání. S nemocnými dětmi přicházejte, prosím, výhradně mezi 7.30 a 10.30. V úterý a ve čtvrtek, kdy je od 10.00 hodin kojenecká poradna, přijímáme nemocné do 9.30. Potom musíme desinfikovat a větrat. Děkuji, LH

Pro kojeneckou poradnu platí i nadále současný způsob objednávání:  Rodiče dostávají termín pro další vyšetření vždy na konci poradny v písemné formě.

Maminky po příchodu z poradnice se objednávají na telefonu  495 22 07 07  či   774 123 653.

Prosím, sledujte také pokyny k nemoci Covid 19, které dostáváme z MZ ČR v záložce "Aktuální informace" našeho webu. 


Přijímání nových pacientů:

vzhledem k tomu, že jsme již dávno překročili počet kapitovaných pacientů, které můžeme do péče přijímat, delší dobu nemohu nové pacienty brát.

Jedinou výjimkou jsou noví sourozenci našich stávajících pacientů a děti s bydlištěm v největší blízkosti naší ordinace. Vzhledem k enormnímu nárustu povinností v souvislosti s covid i s jeho předpokládaným nárustem v nejbližších měsících, nestíhám jezdit k novorozencům domů. Prosil bych tedy potenciální zájemce, aby zvážili tuto skutečnost. Novorozence prohlédnu do 2-3 dnů po propuštění z porodnice, a to vždy v dohodnutém termínu ve své ordinaci, kdy bude ordinace vyvětrána a vydesinfikována. Na rozdíl od návštěvy u novorozence doma mám v ordinaci standardní podmínky včetně váhy, což je velká výhoda.

Děkuji Vám za pochopení.


Ordinační doba léto-podzim 2022:

Pondělí                  7.30 - 11.00                        prevence na objednání       

Úterý                     7.30 - 10.00                        14.30 - 15.30

Středa                    7.30 - 11.00                       klinický den    

Čtvrtek                  7.30 - 10.00                        prevence na objednání           

Pátek                     7.30 - 11.00                      14.00 - 15.00       


Poradna pro kojence:

Úterý                                10.00 – 12.00                                      

Čtvrtek                             10.00 – 11.30        

Termín pro další vyšetření v kojenecké poradně dostávají rodiče vždy od sestřičky po skončení poradny. 

                

Komplexní preventivní prohlídky                  

Sestřička zve na preventivní prohlídky a na očkování SMS zprávou. Prosíme rodiče, aby nám oznamovali případnou změnu kontaktního telefonu.   

 Konzultace, pacienti na objednání    

  Úterý                         15.30 - 18.00    Telefon 774 123 653

Léčba laserem:  Na objednání.  

Náušnice:  Na objednání.  


Očkování dětí od 5-12 let proti Covid 19 v naší ordinaci: Očkovali jsme v lednu 2022. Další případné zájemce prosím, aby se obraceli na očkovací centrum na dětské klinice FN.

Děkuji.

Lékařské posudky o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci pro děti jsou podle zákona č. 258/2000 Sb., platné dva roky od data vystavení, pokud během této doby nedošlo ke změně zdravotního stavu dítěte. Tato doba není dle stanoviska MZ v současné situaci bezvýhradná, některé organizace mohou vyžadovat potvrzení ne starší jednoho roku. Tiskopis posudku si můžete stáhnout z našeho webu, potvrzujeme ho v ordinaci. K potvrzení posudku se nemusíte telefonicky objednávat, potvrzujeme ho v běžných ordinačních hodinách (Prosím ne v době kojenecké poradny - út 10-12, čt. 10-11.30 hod.). Děkujeme

Lékařská služba první pomoci je v budově dětské kliniky FN, je otevřena od 15.30 do 22.00, o víkendech od 8.00 do 22.00 hodin.   I nadále mě bude v některých dnech zastupovat paní doktorka MUDr. Aneta Černá, Ph.D. Jde o velmi zkušenou lékařku, mám k ní i k jejím léčebným postupům plnou důvěru. Pracovala na dětské klinice FN, kde složila atestaci z pediatrie I. st., později si navíc doplnila atestaci v oboru Praktické dětské lékařství. Vzájemně si v posledních měsících sjednocujeme naše medicínské názory na léčbu i na prevenci. Jsem rád, že posílila naši ordinaci, protože je vzdělaná a vlídná a určitě splňuje mé představy o tom, kdo by mohl jednou v budoucnosti moji ordinaci převzít. 

Ladislav Hanousek                                     


...